У чому полягають переваги термообробки
Основні властивості і якості металу визначаються його структурою. Термічна обробка - найбільш поширений спосіб впливу на матеріал, який використовується для зміни його структури а, отже, і властивостей. Як проводиться термічна обробка сталі і металів - основні види технологічного процесу, і для яких цілей використовується цей вид обробки? Всі ці знання можна отримати, ознайомившись з основами технології металів - галузі науки, що вивчає прийоми і способи створення і обробки металевих матеріалів.
К Вашим услугам качественная термообработка металла для необходимых свойств сплавов по самой выгодной и доступной цене, без переплат.
Трохи історії
Ще в давні часи майстри ковальських справ використовували найпримітивніші методи загартування. Для цього розпечений шматок заліза занурювали в воду, масло або вино. Але час минав, і разом з досвідом розвивалися і способи загартовування металу.
На початку XIX століття крихкий чавун поміщали в ємність з льодом і засипали цукром. Після процесу нагрівання тривав протягом 20 годин, чавун ставав м'яким і легко піддавався куванню.
Середина XIX століття знаменна тим, що російський винахідник металург Д. К. Чернов здійснив видатне відкриття. Він встановив, що при зміні температури метал змінює свої властивості.
У чому полягають переваги термообробки?
При проведенні термічної обробки поліпшуються властивості металу, що дуже цінно в масштабах сучасного промислового виробництва. До основних переваг термообробки можна віднести:
підвищення зносостійкості, а значить продовження терміну придатності виробів з обробленого металу;
значне зменшення відсотка бракованих виробів;
економія коштів і ресурсів на виробництві в результаті підвищення міцності і поліпшення якісних характеристик деталей промислового обладнання.
Суть термічної обробки складається в дотриманні певної послідовності технологічних операцій по нагріванню, витримки та охолодження металу.
Завдяки чому матеріали набувають інші фізико-математичні властивості за рахунок впливу температур і зміни структури металу.
Основний принцип - сумарний час термообробки на заготовку дорівнює часу необхідного на її нагрівання до необхідної температури, часу витримки металу під потрібної температурою і способу охолодження.
Час і ступінь нагріву матеріалу визначається індивідуально, вони залежать від декількох факторів:
розміру оброблюваної деталі;
виду металу;
типу печі, в якій обробляється заготовка;
швидкості перетворення властивостей матеріалу.
Ознайомитися з основними видами і способами термічної обробки можна на прикладі такого металу, як сталь. У сучасній промисловості сталь є найбільш затребуваним видом металу. Вона використовується при виготовленні як масивних конструкцій, так і при створенні надточних інструментів.
Винахід цього матеріалу стало можливим в результаті отримання сплаву заліза і вуглецю. Зміст вуглецю в сталевому сплаві становить не більше 2,1%. Як проводиться термічна обробка сталевих виробів?