Скульптури з Монтажної Піни

Скульптура з монтажної піниСучасне пластичне мистецтво знаходиться в постійному пошуку форм, змісту та ідейного наповнення робіт. Постмодернізм передбачає таке розмаїття технік, що постійно з'являються нові напрямки, пов'язані з використанням нестандартного матеріалу. В останні роки великого поширення набули скульптури з монтажної піни.


Серед професійних майстрів використання піни швидше рідкість, ніж правило. А серед любителів цей матеріал користується все більшою популярністю. Це пояснюється легкістю в обробці матеріалу, необмежені можливості в наданні більшості будь-якої форми, стійкість до впливу зовнішніх факторів, доступність піни.

До сих пір скульптура з монтажної піни НЕ переступила рамки декоративності і аматорства. Більшість скульптур прикрашають сади і дачні палісади. Чапля з монтажної піниАле масовість цього захоплення дає надію на те, що скоро і професійні майстри по достоїнству оцінять цей матеріал.


Технологічно створення скульптури з монтажної піни виглядає складно: необхідно створити каркас з пластикових пляшок, склянок, бідонів, з'єднаних між собою за допомогою шлангів, коктейльних соломинок або дроту. Другий етап - напилення піни на каркас, а закінчується все доданням скульптурі необхідної форми за допомогою ліплення руками в мокрих рукавичках. Після затвердіння матеріалу скульптура обробляється звичайним складаним ножем, наждачним папером, а потім розфарбовується нітрофарбою.

Сюжети скульптур з монтажної піни прості і наївні. Оскільки абсолютна більшість з них призначені для прикраси дачних ділянок, левова частка скульптур - казкові герої і звичайні для дачної скульптури гноми, тварини, гриби і квіти.


Створення "пінних" скульптур набуло настільки масового характеру, що в цьому напрямку з'явилися навіть якісь модні тенденції. Популярними стають зображення динозаврів, древніх ящерів і фантастичних істот. Багато уваги самодіяльні скульптори приділяють героям сучасних фантастичних бойовиків: трансформери, супергерої, герої фільмів жахів.

Окремий напрямок в пінної скульптурі - створення садових ліхтарів в японському стилі. Ліхтарі надають саду особливу чарівність і східний колорит.

Всемирная сеть рясніє всілякими майстер-класами з виготовлення скульптур з монтажної піни. Точні інструкції, забезпечені ілюстраціями і відео-уроками дозволяють зайнятися ліпленням навіть новачкові, раніше незнайомого з цим мистецтвом.

Великі виробники монтажної силіконової піни часто в рекламних цілях організовують цілі фестивалі пінних скульптур, а також постачають матеріалом художні академії для експериментів молодих скульпторів.

Скуьптура з монтажної піни дівчинка і хлопчик Монстр з монтажної піни

Скульптуры из Монтажной Пены

Садові Фігурки з Монтажної Піни

Фігури з Монтажною Піни

Садові Фігури з Монтажної Піни