Як Правильно Шпаклівка або Шпаклівка

Як правильно: шпаклівка або

Як правильно: шпаклівка або шпаклівка? - Освіта

0

За весь той час, як ми займаємося ремонтами квартир , ми неодноразово зустрічали випадки різного вживання слова "шпаклівка". Ви, здається, також мали можливість спостерігати подібні відмінності в написанні і вимові цього слова. Так як же все-таки правильно - "шпаклівка" або "шпаклівка" або, можливо, "шпадлевка"?

Як з'ясовується, сучасні норми російської мови допускають одночасне вживання як форми "шпаклівка", так і "шпаклівка". При цьому в професійному середовищі більшого поширення набуло слово "шпаклівка".

Спочатку слово походить від латинського spatula - невелика ложечка.

Різниця даних форм полягає в тому, що вони утворені від різних дієслів, наявних в російській мові: шпаклівка - від шпатлевать, а шпаклівка - від дієслова шпаклювати. Обидві форми прийшли до нас з німецької мови. Форма шпаклювати ближче до форми німецького дієслова spachteln (шпаклювати), від якого в свою чергу в німецькій мові було утворено позначення будівельного інструменту der Spachtel (шпатель), використовуваного при проведенні робіт по ремонту квартири. Форма російського дієслова шпатлевать ближче до німецького іменника der Spatel, що означає в основному своєму значенні в сучасно німецькій мові невелику лопатку для забору і нанесення мазей або фарб. У свою чергу і німецький дієслово spachteln (а також утворене іменник der Spachtel), і іменник der Spatel сягають загальному латинської слову spatula (невелика ложечка).

Яких-небудь відмінностей в смисловий забарвленням форм шпатлевать і шпаклювати в сучасній російській мові немає. Можна використовувати як ту, так і іншу форму слова. Єдине, що може надавати більшу вагу формі шпатлевать, полягає в тому, що така форма підтримується латинським spatula, а також словом шпатель, що позначає інструмент для проведення відповідних робіт з вирівнювання, наприклад, поверхні стін в ході ремонту.

Так, до речі, В. І. Даль вказував також на наявність ще однієї форми слова "шпадлевать". Однак в сучасній російській мові дана форма в даний час не вживається.

Как Правильно Шпаклевка или Шпатлевка

Фасадна шпаклівка (морозостійка)

Акрилова Шпаклівка по Дереву