Утеплення Монтажною Пеною
У цій статті ми спробуємо розвіяти деякі з найбільш типових і поширених міфів про пінополіуретані (ППУ), як теплоізоляційний матеріал. Така кількість помилок може бути частково пов'язано з тим, що існує велика кількість типів і різновидів ППУ, які з кожним роком, в силу своїх неперевершених характеристик і властивостей стають дедалі популярнішими і популярнішими на ринку теплоізоляційних матеріалів, а також в сфері утеплення житлових і промислових будівель і споруд.
МІФ №1. ППУ - «новачок» в теплоізоляції.
Пінополіуретан був відкритий в 1937 році німецьким вченим-хіміком Отто Байєром і його командою.
Мал. Професор Отто Байєр
Завдяки роботам професора Отто Байєра в 1940-х в Німеччині пінополіуретан (ППУ) почали використовувати у військовій та авіаційній промисловості. Як тільки поліізоціанат (один з компонентів для виробництва ППУ в заливальних і напилюються системах) став комерційним продуктом, а це сталося в 1952 році, почалося масове використання ППУ в якості теплоізоляційного матеріалу.
У 60-х роках 20 століття ППУ стали використовувати в якості ізоляції холодильних і морозильних камер. А в кінці 60-х початку 70-х років в Німеччині ППУ стали використовувати для зовнішньої теплоізоляції стін і дахів житлових будівель і споруд.
Таким чином, ППУ, як продукт, відомий вже більше 70 років, а як ефективний утеплювач - вже понад півстоліття.
МІФ №2. По поверхні, покритої ППУ, не можна ходити.
По поверхні, покритої ППУ, ходити МОЖНА (навіть якщо ви не ніндзя, які здатні пройти і по рисовому папері). Тут необхідно мати на увазі ізоляційний шар з жорсткого закритоячеістие пінополіуретану щільністю понад 25 кг / м3. Покриття ППУ цілком здатне витримати вагу середньостатистичної людини. Просто не варто робити це у взутті з підборами. Ми радимо взуття з м'якою підошвою, тому що будь-які тверді і гострі предмети можуть проткнути і тим самим пошкодити поверхню ППУ.
Мал. Робочий на даху, покритою ППУ
Якщо ж Ви все-таки примудрилися пошкодити ізоляційний шар з ППУ, то пошкоджену ділянку необхідно вирізати і заново запінити. Цілісний покрив ППУ може прослужити Вам мінімум 30 років, якщо захистити пенополіуретановий шар від негативного впливу ультрафіолетових променів, наприклад покривши, звичайної фасадною фарбою або полімерної мастикою або полісечовини.
МІФ №3. Жорсткий ППУ - це щось на зразок матеріалу, з якого роблять матраци.
Мал. Матрац, наповнювач з еластичного пінополіуретану
Пінополіуретан, з якого роблять матраци та подушки (так званий матрац або подушка з ефектом пам'яті або меморі-ефектом - тобто, здатні приймати і зберігати обриси Вашого тіла або ж звичайний "поролон") мають мало спільного з тим ППУ, яким ми ізолюємо поверхні .
Мал. Подушка з ефектом пам'яті
Хоча б з тих міркувань, що в якості наповнювача матраца або подушки використовується легая і еластична піна з откритоячєїстую структурою. Жорсткий ППУ, який використовується в якості теплоізоляційного матеріалу незрівнянно міцніше, щільніше і більш зносостійкий, ніж піна з меморі-ефектом.
МІФ №4. Жорсткий ППУ - це те ж саме, що і звичайна монтажна піна.
Мал. Балончик з монтажною піною
Монтажна піна в спеціальних балончиках, навіть якщо вона носить горду назву "професійної" монтажної піни також має мало спільного з напилюваним або ж заливальним жорстким пінополіуретаном (ППУ), який використовують при теплоізоляції. Монтажна піна - це однокомпонентний поліуретановий предполімер і газ, що витісняє його з балона. Після виходу з балона рідкий поліуретановий предполімер починає багаторазово збільшується в розмірі і таким чином щільно заповнює надану йому зазор. Полімеризація монтажної піни відбувається за рахунок реакції з вологою, яка присутня в атмосферному повітрі. У більшості випадків монтажна піна має откритоячєїстую структуру з кількістю закритих пір не більше 50%, хоча багато виробників і заявляють близько 80% закритих пор. Дана откритоячєїстую структура монтажної піни заповнена наполовину вуглекислим газом СО2, який утворився в результаті реакції предполімер з вологою і наполовину повітрям. Коефіцієнт теплопровідності у кращих зразків монтажної піни може досягати 0, 033-0, 04 Вт / (м * ° С).
Мал. Напилення жорсткого ППУ
Жорсткі пінополіуретани наносяться методами напилення або заливки - це завжди двокомпонентні системи з кількістю закритих осередків більше 92%. У кращих ППУ-систем кількість закритих пір досягає 97-98%. Полімеризація двокомпонентних жорстких ППУ-систем відбувається за рахунок реакції компонентів один з одним. Одержаний ізоляційний шар з жорсткого ППУ має закриточарункову структуру. У кожній закритій осередку жорсткого ППУ міститься, що утворився в результаті реакції двох компонентів (полиола і поліізоціонат) газ, з теплопровідністю набагато нижче ніж у повітря. Коефіцієнт теплопровідності жорсткого ППУ при цьому досягає недосяжного значення для всіх інших ізоляційних матеріалів - 0, 019 Вт / (м * ° С).
За своїм призначенням монтажні піни призначені перш за все для герметизації швів і зазорів при монтажі дверних і віконних блоків, заповнення невеликих порожнин і пустот в будівельних конструкціях. У той час як жорсткі ППУ призначені для виконання теплоізоляційних робіт будь-якого масштабу від утеплення балконів і лоджій до ізоляції складів і ангарів, промислових морозильних камер і холодильників.
МІФ №5. ППУ - це дорого!
Можливо, утеплення будинку пінополіуретаном обійдеться трохи дорожче традиційних способів утеплення, однак вигоду ви відчуєте в найближчі 2-3 роки. ППУ наноситься на ізольовану поверхню методом напилення або ж заливається в порожнину, утворену "колодцевой" кладкою в вигляді рідкої композиції. Ізоляційний шар рівномірно розподіляється по всій поверхні, потім піниться і багаторазове збільшення піни в обсязі. Пінополіуретановий шар створює міцну монолітну "шкаралупу" без швів, стиків і зазорів, що в свою чергу виключає появи містків холоду і можливих витоків дорогоцінного тепла. Напилюваний поліуретан є ідеальним рішенням для найрізноманітніших поверхонь і геометричних форм, тому що матеріал має високу адгезію до більшості будівельних матеріалів,
Надійна і якісна теплоізоляція ППУ повністю виключає інфільтрацію і ексфільтрація повітря - все це значно зменшує витрати на опалення будинку взимку і кондиціонування повітря влітку (як правило, мінімум на 30%).
Якщо ви маєте намір прожити в своєму будинку довго і щасливо, забувши при цьому про проблеми з холодними стінами, то, звичайно, більш ефективним і дієвим способом з усіх нині існуючих буде вибрати утеплення будинку пінополіуретаном (ППУ). Ізоляційний шар ППУ не деформується і не тріскається, а також не має усадки з плином часу. В цьому випадку вам не доведеться міняти ізоляційне покриття протягом досить тривалого терміну - більше 30 років, і це не межа. Ніякої традиційний спосіб теплоізоляції не дасть таких гарантій і не буде настільки вигідний.
МІФ №6. Теплоізоляція з ППУ недовговічна.
Якщо запитати у простого обивателя, який матеріал для теплоізоляції він вважає довговічним, то, на жаль, пінополіуретан - це останнє, що прийде йому в голову. Однак, дахи, покриті ППУ більше 50 років тому в Німеччині, і до сих пір благополучно функціонують, всупереч існуючим міфам. Теплоізоляція ППУ витримала тривалий тест часом - це факт. А значить, при належному і досить простому догляді, цілком зможе служити протягом усього терміну експлуатації будинку.
Туфлі з поліуретанової підошвою. Поліуретан - дуже міцний матеріал. Завдяки своїй зносостійкості, часто використовується у взуттєвій промисловості для створення міцних підошов.
МІФ №7. Пінополістирольні плити - це не менш якісний спосіб ізоляція, ніж ППУ.