Шпаклівка по Металу

Перед тим, як покрити

Яку шпаклівку використовувати для металу | Шпаклівка для металу


Примітка: Слова шпаклівка і шпаклівка - абсолютно однакові за значенням і обидва є правильними по написанню.

Якщо на корпусі автомобіля з'явилися дрібні вм'ятини, раковини або нерівності, то для усунення цих дефектів зазвичай не знімають всю деталь корпусу, а усувають його за допомогою шпаклівки. Це дозволяє значно заощадити час і кошти на ремонті автомобіля. Але що б ремонт був якісним, треба розбиратися в видах шпаклівок і правильно їх застосовувати. (Мова нижче піде не про будівельні шпатлевках, а про «автомобільних», призначених в основному для нанесення на металеві поверхні).

Шпаклівки бувають (по основі):

1. Поліефірні двокомпонентні. Перед роботою в основну масу шпаклівки потрібно ввести затверджувач; Основна маса шпаклівок на ринку - саме поліефірні.

Мають невелику усадку (0, 1%), можуть наноситися різними верствами, швидко сохнуть і добре обробляються «на суху». Мають досить хорошу адгезію до різних матеріалів.

Обмеження: Не можна наносити на антикорозійні грунтовки , лакофарбові покриття, пластичні матеріали.

Бувають шпаклівки:

- оздоблювальні або фінішні. Забезпечують дуже гладку поверхню, закладають дрібні пори, тріщини, вм'ятини після шліфування більш грубою шпаклівки.

- дрібнозернисті. Усувають дрібні дефекти, нерівності. Прекрасно обробляються, використовуються для місць переходу при шпаклівці сильних пошкоджень.

- середньозернисті і грубозернисті. Заповнюють великі вм'ятини, отвори. Наносяться безпосередньо на сталь, старі лакофарбові покриття, стару шпаклівку, скловолокно.

Поліефірні шпаклівки часто випускають армованими скловолокном або металевими порошками. Перші використовуються для закладення наскрізних отворів, глибоких вм'ятин і нерівностей. Але вони не дуже стійкі до вібрацій і механічних навантажень. Другі - навпаки, стійкі до вібрацій, але використовуються тільки на суцільний поверхні. Як правило при ремонті поверхні з певного металу використовується і шпаклівка з наповнювачем з такого ж металу. Існують і спеціальні шпаклівки для ремонту пластмас, зокрема бамперів, накладок, пластикових крил автомобілів.

2. Епоксидні шпаклівки (також двокомпонентні);

Мають дуже високу міцність, антикорозійного і хімічну стійкість. Невелика усадка (всього 0, 1%) дозволяє наносити досить товсті шари. У епоксидних шпаклівок прекрасна адгезія до будь-яких типів поверхонь, навіть пофарбованим. Шпаклівки добре обробляються абразивними інструментами.

Шпатлевка по Металлу

Шпаклівка по Пластику

Шпаклівка Стелі