Сучасні змішувачі для ванної
Сучасні змішувачі для ванної вже мало схожі на непоказні вентильні крани з минулого. Але як би далеко не зробили крок технології, а старі проблеми залишаються: жорстка водопровідна вода не щадить сантехніку, рано чи пізно механізми дають збій. А часом за блискучим корпусом на вітрині магазину ховається скоєно неякісний товар, ресурс надійної роботи якого не перевищує декількох місяців. На які моменти варто звернути увагу при виборі змішувача, щоб не довелося шкодувати про покупку? Скільки коштують різні типи змішувачів і чим вони відрізняються? Про це піде мова в нашому огляді.
Вы можете выбрать и купить надежные и долговечные наборы смесителей по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.
- Вибір сьогодні як ніколи широкий. В магазинах все змішувачі виглядають красиво, але я б не рекомендував купувати першу-ліпшу на очі модель, навіть якщо вона коштує дешево. Як правило, найдорожчі зразки китайського виробництва починають барахлити вже через два-три місяці після установки, а через рік користуватися ними і зовсім неможливо.
Керамічні картриджі прослужать довше
В наші квартири надходить аж ніяк не дистильована вода, тому з першого ж дня експлуатації змішувачі починають зазнавати впливу різних домішок, які згубно впливають на роботу картриджів - прихованих в корпусі механізмів, призначених для регулювання натиску і температури. Потрапляючи в деталі, що труться, частинки піску та іржі порушують їх цілісність, під впливом жорсткої води і внаслідок фізичного зносу деформуються гумові ущільнювачі. Підсумок - протікання і нестабільна регулювання температури.
- Найбільш довговічні змішувачі з керамічними картриджами, що складаються з двох пластин. Моделі добре відомих і зарекомендували себе марок можуть прослужити років десять, не вимагаючи заміни картриджа. Але з нашою водою навіть висока ціна не гарантує стовідсотковий захист. Тому доцільно встановити в стояку проточні магістральні фільтри, - радить фахівець. - У міру забруднення такі фільтри необхідно промивати. Вони, звичайно, не пом'якшать воду до якості питної, але затримають пісок і грубі домішки і значно збільшать термін служби навіть дешевих змішувачів.
Найнадійніший корпус - з латуні
Другий важливий момент, на який варто звернути увагу при виборі змішувача, - це матеріал корпусу.
- Найбільш надійними і довговічними вважаються вироби з корпусом з латуні. Цей сплав стійкий до корозії, перепаду температур, різних зовнішніх впливів. Визначити матеріал можна за вагою. Латунні змішувачі значно важче інших, - говорить Дмитро. - У гонитві за зниженням ціни деякі китайські виробники грішать використанням порошкових матеріалів. Поверхня таких змішувачів швидко покривається вм'ятинами, тріщинами, облазив і втрачає всякий товарний вигляд.
Зовнішню поверхню, як правило, хромують або нікелюють. Виробники сьогодні пропонують безліч варіантів фарбування корпусу змішувача в колір кухні. Можна вибрати, наприклад, симпатичну на вигляд модель жовтого або фіолетового кольору. Однак варто врахувати: в місцях зіткнення корпусу з пальцями з часом можуть з'явитися потертості.
Ще один цікавий варіант з точки зору дизайну - корпус, покритий емаллю. На емалі не помітні відбитки пальців, але з часом можуть з'явитися руді плями від води з підвищеним вмістом заліза.
Аератор заощадить до 50% води?
Потрібен економну витрату води? Допоможуть аератори - насадки на кінчик виливу, які підмішують в струмінь води повітря, роблячи тим самим натиск сильніше. Взагалі, насадками оснащуються майже всі змішувачі, навіть найдешевші. Тільки якщо прості екземпляри припускають наявність сіточки, необхідної для затримки піску і формування рівною струменя без бризок, то просунуті моделі являють собою більш складні пристрої, здатні за рахунок різниці тисків затягувати повітря і змішувати його з потоком води. Така струмінь водо-повітряної суміші добре збиває і мильну піну з рук, і залишки їжі з посуду.
За запевненням виробників, аератори здатні економити до 50% води (а в деяких випадках - і ще більше).