Піна Монтажна Витрата
Монтажна піна (або пенополіуретановий герметик) на сьогоднішній день є одним з найбільш часто використовуваних видів ізоляційних матеріалів. Вона являє собою суміш двох основних хімічних речовин, яка виробляється з сирої нафти. Цими речовинами є поліол і ізоцианат. В результаті реакції цих двох рідин утворюється пінополіуретан, який і є основою піни монтажної. Поліуретанова основа наділяє її відмінними ізоляційними властивостями. У виробництві цього ізоляційного матеріалу використовуються різні підсилювачі зчеплення з робочою поверхнею, каталізатори, вогнетривкі добавки, добавки для стійкості до низьких температур і гази наповнювачі.
характеристики матеріалу
За своїм хімічним складом розрізняють монтажну піну:
- Однокомпонентну.
- Двокомпонентну або конструкційну.
Однокомпонентна монтажна піна: характеристики:
- На сучасному ринку будівельних матеріалів вона зустрічається найчастіше.
- Має невеликий термін зберігання - це її основний недолік.
- Полімер, який входить до її складу, при розпилюванні з балончика вступає в реакцію з вологою, що міститься в повітрі. В результаті вона збільшується в об'ємі і стає твердою.
- Піна твердне зазвичай близько доби. На це впливає обсяг використаного матеріалу і атмосферні умови. Тому не можна покривати нею відразу великі пустоти, тому що склад не зможе укріпляти через те, що реакція з повітрям не відбудеться. Щоб прискорити процес затвердіння піни, рекомендується робочу поверхню додатково зволожити.
Характеристики двухкомпонентной піни:
- Цей матеріал переважно використовується для професійного будівництва.
- Для повного затвердіння їй достатньо 20-30 хвилин.
- У балоні з цим матеріалом окремо містяться два види діючих речовин. При активації вони з'єднуються.
- На відміну від однокомпонентної піни цього матеріалу для хімічної реакції не потрібно контакту з повітрям при активації. При цьому вона виникає набагато швидше.
- Крім того, ця піна відрізняється більш тривалим терміном зберігання.
- Не підходить для багаторазового використання. Тому її найчастіше використовують фахівці, які при великих обсягах роботи займаються покрівлею або вікнами.